Zalecenia stosowania

Szczepionka dla roślin - nowa metoda ochrony

CHOROBA DAWKA TERMIN ZABIEGU
szara pleśń, mączniak prawdziwy, biała plamistość liści truskawki, czerwona plamistość liści truskawki 1,0 l/ha Pierwszy zabieg wykonać tuż przed kwitnieniem, następne zabiegi wykonywać co 7-10 dni.

W innych krajach substancja aktywna preparatu Vaxiplant SL jest stosowana również w ochronie jabłoni i gruszy przed zarazą ogniową, jabłoni przed parchem, mączniakiem prawdziwym i niektórymi chorobami przechowalniczymi, winorośli (mączniak prawdziwy) i innych gatunków sadowniczych. W doświadczeniach przeprowadzonych w uprawie truskawki wykazano również, że zastosowanie laminaryny w istotny sposób wpływa na ograniczenie strat powodowanych przez skórzastą zgniliznę owoców truskawki.

Aktualnie prowadzone są też doświadczenia w uprawie borówki i maliny. Wstępne wyniki wskazują, że laminaryna ogranicza porażenie owoców przez szarą pleśń i antraknozę (borówka), a także zamieranie pędów (maliny).

Unikalny mechanizm działania preparatu Vaxiplant SL sprawia, że stanowi on wartościowe uzupełnienie tradycyjnego programu ochrony fungicydowej w uprawie truskawki. Szczególnie zalecamy następujące strategie włączenia Vaxiplantu do programu ochrony truskawki:

Strategia komplementarności
Strategia substytucji